PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNTYwIiBoZWlnaHQ9IjMxNSIgc3JjPSJodHRwczovL2Nkbi5qd3BsYXllci5jb20vcGxheWVycy92dWRiR0UwSC1lQ2d4a29YTy5odG1sIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
Options
  • Option 1

    TR

    HD

    WATCH ONLINE
backdrop

TRT Diyanet

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
HD72 views

Trt Diyanet Bilgi

 

Türkiye’nin ilk televizyonu olan TRT, Çocuklara yönelik TRT çocuk, belgesel amaçlı TRT Belgesel yanı sıra haber ve belgesel kanalları da açtıktan sonra son hizmetlerinden biri olan TRT Diyanet projesi ile de İzleyicilerin beğenisini kazanmakta. TRT diyanet yapmış olduğu yayın ve izleyicilerin beğenileri ile kısa zamanda kamuoyunun beğenisini kazandı. Sadece televizyonda değil internette de TRT diyanet izle linkleri ile izleyenler bu kanalı takip etmekte.

 

TRT Diyanet Yayın Akışı Nasıldır?

 

TRT diyanet güne hatim programı ile Türkiye’nin önde gelen hocalarının, okuması seslendirmesi ile başlamakta ve gün içerisinde gerek Türkiye cumhuriyeti dönemi olsun içerisinde olsun gerekse Osmanlı döneminde olsun İslami eserler ve kitaplar hakkında tanıtıcı programlar başta olmak üzere belgesel türü yayınlarla izleyiciyi ekrana kilitlemekte.

 

Beklenenin aksine hızla büyüyen bu platform özellikle kucaklayıcı yayınları yanı sıra kalite bakımından değerli ekip çalışanlarından oluşması ve TRT bünyesinde bulunması kanalın albenisini izlenebilirliğini arttırmaktadır.

 

 

Hangi Programlar Var?

 

TRT Diyanet özellikle üniversiteleri birer birer gezip alanında uzman ilahiyatçı hocaların üniversite öğrencileri ile buluştuğu, sorularını dinlediği, cevaplandırdığı ve güncel konuların tartışıldığı program olan Genç İlahiyat programı başta olmak üzere çocuk psikolojisi başta olmaz üzere insan psikolojisi ve din alanında psikolojinin önemi ile alakalı programlar da düzenlemekte. Çocuklara yönelik bilgi yarışmaları başta olmak üzere Kuranı kerim dersleri, cüz dersleri ve güncel dini konuların fıkıh konusunda, hadis konusunda, kelam konusunda anlatımlar ile güncel konulara da değinmektedir.

 

Yaş farkı gözetmeksizin her yaş grubuna hitap eden programlar içeren TRT diyanetin en çok ses getiren programları sağlık ve psikoloji alanında yaptığı canlı yayınlar ile izleyicilerinde katılabildiği soru sorabildiği canlı programlardır. Katılımcılar genellikle alanında uzman ve halk nezdinde tanınmış değerli hocalar olmaktadır.

 

 

Nasıl İzlerim?

 

İnternet tarayıcınıza TRT diyanet seyret yazıp izleyebildiğiniz bu kanala ulaşabilmenin yanında TÜRKSAT uydusu başta olmak üzere Digiturk’ten de takip edebilirsiniz. Özellikle sitede bulunan TRT diyanet canlı izle seçeneği ile TRT ana sayfasından da her alanda izleyebileceğiniz kanalın frekans bilgileri de mevcuttur isteyen bu bilgilere ulaşıp hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Trt Dinayet Canlı İzleme Seçenekleri

 

Trt Diyanet

 

Trt Diyanet İslam’ın temel gerekliliklerine ve dine dayalı programlar yapan bir ulusal kanaldır. Kuruluş yılı olarak 2009 yılı gösterilse de test yayınına 2012 yılında başlamıştır. 2012 yılının Ramazan Ayı boyunca Trt Anadolu Kanalı ile birlikte yayın yapmıştır. O günden bu yana aktif olarak yayın hayatına devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından kurulan kanalı internet ortamında Trt Diyanet canlı yayını takip ederek izleme seçeneği de bulunmaktadır.

 

Genre: Dini

Tags: , ,

Benzer Kanallar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir