PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNTYwIiBoZWlnaHQ9IjMxNSIgc3JjPSJodHRwczovL29uaGFiZXIubmV0L2ZpcmVwbGF5ZXIvdmlkZW8vYzBjN2M3NmQzMGJkM2RjYWVmYzk2ZjQwMjc1YmRjMGEiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Options
  • Option 1

    TR

    HD

    WATCH ONLINE
backdrop

Semerkand TV

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
HD30 views

Neden Semerkand Tv İzlenmeli?

 

29 Mayıs 2010 tarihin de yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’nin HD altyapılı ilk televizyon kanalıdır. Kurulduğu günden bugüne belirlediği hedef yolunda emin bir şekilde ilerleyen ve daima kendini yenileyen bir kanal olan Semerkand TV izle. HD kalitesi ile Semerkand TV canlı izle. Yayınladığı eğitici ve kaliteli programları, uzman kadrosu ile izleyicilere rehber olmaktadır.

 

Semerkand TV’de Ne Tür Programlar Olmaktadır?

 

Kanal kuruluş itibariyle dini ve tasavvufi bir kanaldır. Programlar tamamen doyurucu mahiyette ve değerlerimize bağlı kalınarak yapılmaktadır. Kültür, aile, kadın, çocuk, haber, ekonomi, spor, tarih alanında yapılan programlar her yaştan insana ve her kesime hitap etmektedir. Sen de gündemden haberdar olmak istersen mutlaka güvenilir kaynak Semerkand TV seyret.

 

Neden Semerkand TV İzlenmeli?

 

İnsanlar için önemli olan öğrendiği bilginin doğruluğudur. Doğru ve güvenilir kaynak arayanların tercihidir Semerkand TV. Kanal dini ve tasavvufi bir kanaldır. Ancak bu demek değildir ki bütün programların sadece din üzerine olacağı. Amaç yapılan programlar da dini değerler ve kültüre bağlı olarak gerçekleştirmek. Yapılan dini programlar daha çok vaaz ve sohbet şeklinde olmaktadır. Samimi üslup kullanılmaktadır bütün programlarında.

 

İnsanın yetiştiren geleceğe hazırlayan ilk ortam aile olduğu için aile ve çocuk programlarına özellikle ehemmiyet verilmektedir. Çocukların katılımı ile gerçekleştirilen soru cevap şeklindeki programlar ile küçüklerin değerlerini öğrenmesi sağlanıyor.

 

İstanbul’u bilmeyen, tanımayan, duymayan kalmayacak Semerkand TV vasıtasıyla. Yapılan Aziz İstanbul programı; adına şiirler, hikâyeler yazılmış ve milyonların şehri İstanbul’u anlatmakta ve tanıtmaktadır. Her bölümün de farklı yerler tanıtılmaktadır. Böylece Semerkand TV ile gitmeden İstanbul’u yaşamış olacaksınız.

 

İnsanın yaşadığı yöre ve diğer şehirlerin kültürünü, farklı yemeklerini öğrenme merakı vardır. Ancak bazen bizzat gidip tatmak veya orada bulunmak mümkün olamayabiliyor. Semerkand TV ile yöresel lezzetler ayağınıza geliyor. Oturduğunuz yerden merak ettiğiniz yörenin kültürünü, eşsiz zenginlikteki mutfağını, zengin tatlarını öğrenebileceksiniz.

 

Farklı dillerde yayınlanan programlar da çok zengin içeriğe sahiptir. Dinin emir ve yasakları, dünya ve ahiret hayatı, Peygamber Efendimiz’in(sav) hayatı ve Hadis’i Şerifler birçok farklı dillerde insanlara anlatılmaktadır.

 

Semerkand Tv Programları

 

Semerkand Tv

 

Semerkand Tv 29 Mayıs 2010 tarihinde kurulmuş bir ulusal kanaldır. Yayın akışının içeriğinde birçok farklı türde program bulunmaktadır. Tüm uydu kanalları arasında yayınlanmaktadır. Bununla birlikte internet ortamında da Semerkand Tv canlı yayını izleme seçenekleri de seyircilere sunulmaktadır. Bu platformda da canlı olarak yayın akışını takip etme avantajı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kaçırılan ve tekrar izlenmek istenen programların bu ayrıcalığı da izler kitleye sunulmaktadır.

 

Semerkand Tv Programları

 

Semerkand Tv ekranlarında birçok farklı yayın formatına sahip program bulunmaktadır. Afiyet Olsun adlı program da günün menüsü ve yemekleri yapılarak tarifleri ile birlikte hanımlara sunulmaktadır. Bu programda hem yerel hem de dünya mutfağından lezzetler içindeki malzemeler ile birlikte aktarılmaktadır. Çeşitli belgesellere de yer veren Semerkand Tv’de 15 Temmuz belgeselleri bulunmaktadır. İftar’dan Önce adlı programda ise ezan ve imsak vakitleri beklenirken dini karakterlerin ve tarihi şahsiyetlerin örnek içeren hayatları hadisler ve özlü sözler ile pekiştirilerek halka arz edilir.

 

Boşnakça Sohbet ve Rusça Sohbet adlı programlar ise dil öğretmeye vasıta olan programlar olarak Semerkand Tv’nin yayın akışı içerisinde mevcut konumdadır. Hanımlar Buyrun adlı program da direkt olarak kadınların gündelik yaşamlarında yardımcı olacak bilgiler içermektedir. Programın hazırlanma ve sunum sürecinde eski ünlü oyuncu Necla Nazır yer almaktadır. Hafta içi her gün saat 13:30’da ekranlara gelmektedir. Diğer programlar içerisinde Ahlak Hazinem ve Hasbihal bulunmaktadır.

 

Genre: Dini

Tags: , ,

Benzer Kanallar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir